Zlato a za hodinu stříbro. Ke druhému prvenství chyběla fyzička, přiznává badmintonistka Grznárová

ODM 2024
ODM 2024
1 Minuta čtení

Mistryně republiky do patnácti let v singlu i deblu zazářila i na Olympiádě dětí a mládeže. Tereza Grznárová v českobudějovické sokolovně společně s Kateřinou Vondráčkovou zvítězily ve čtyřhře dívek, nedlouho nato přidala i stříbro ve dvouhře. „Za medaile jsem šťastná, takový úspěch jsem nečekala,“ přiznala badmintonistka.

Ze začátku porážela soupeřky s přehledem, ve vyřazovací fázi byly zápasy vyrovnanější. Její snahy vyvrcholily ve středu, kdy se probojovala do odpoledních finále ve dvouhře i čtyřhře.

Ve dříve hraném deblu vyzvaly s Kateřinou Vondráčkovou pražské soupeřky Janu Hnilicovou a Štěpánku Nýdrlovou. První set sice výrazně prohrály, ale druhý už získaly ve svůj prospěch. Ve třetím za stavu 9:9 převzaly reprezentantky Ústeckého kraje iniciativu a vybojovaly osm bodů v řadě. A zápas tak otočily. „I po prohraném setu jsme se podporovaly a uklidnily se,“ líčila Tereza, kterou za hodinu čekal ještě singl.

V něm se utkala opět se Štěpánku Nýdrlovou. To ji však nerozhodilo. „Vždycky se soustředím na to, ať tam míček letí a speciálně nevnímám, kdo přede mnou stojí.“

Do finále nastupovala s působivou bilancí, kdy všech šest dosavadních zápasů vyhrála. Jenže v tom rozhodujícím se zpočátku opakoval stejný scénář jako při deblu. Prohraný první set, druhý vyhraný, avšak třetí už Tereze nevyšel. V závěru prohrávala o osm bodů, pokusila se ztrátu dotáhnout, ale nakonec těsně prohrála o tři body. „Soupeřka hrála dobře, takže jí gratuluju,“ prohlásila. „Mně trošku chyběla fyzička.“

Právě v kondici vidí hlavní rozdíl mezi dvouhrou a čtyřhrou, kterou má raději, protože v ní víc rozhoduje technika. Dalším důležitým faktorem badmintonu je psychika. Ta jí ale problém nedělala. „Umím se vyhecovat, takže to mi hodně pomáhá. I rodina byla slyšet, hodně mě podporovala.“

Před dvěma roky skončila na Olympiádě dětí a mládeže šestá a sedmá. Takový úspěch, jaký se jí letos povedl, určitě nečekala.

Autor: Matěj Kulhánek

Poznejte lukostřelkyni Marii Horáčkovou!

Máma nevěřila, že budu profík, kdyby tu teď byla, brečela by štěstím | MARIE HORÁČKOVÁ